При регулярному вживанні гранатового соку нормалізується артеріальний тиск, знижується рівень цукру в крові, зменшуються прояви мігрені.

Гранат лідирує за вмістом корисних речовин. У плоді міститься безліч вітамінів, йод, кремній, марганець, кальцій, калій, магній, залізо, фруктоза і глюкоза, дубильні речовини.

В одному з досліджень люди з гіпертонією спостерігали значне зниження тиску після вживання 150 мілілітрів гранатового соку щодня протягом двох тижнів. Увага! Проконсультуйтеся з лікарем перед застосуванням.

За вмістом антиоксидантів сік граната перевершує зелений чай і якісне червоне вино. Володіючи потужними антибактеріальними властивостями, він згубно діє на бактерії, що викликають захворювання порожнини рота.

Гранат широко відомий як продукт, що заповнює запаси заліза в організмі. Якщо рівень гемоглобіну нижче норми, то людина відчуває нудоту, запаморочення, слабкість.

Плоди також застосовують як зміцнюючий засіб після операцій, інфекційних захворювань і при виснаженні. Корисний гранат і тим, хто працює з радіоактивними ізотопами або знаходиться в зоні підвищеної радіації.

При атеросклерозі, анемії, астмі, ламкості судин слід регулярно включати гранат в свій раціон.

Білі перемички, які знаходяться всередині плоду, сушать і додають в настої. Вони допомагають врівноважити нервову систему і позбутися від безсоння.

Потрібно пам’ятати, що органічні кислоти гранатового соку можуть руйнувати зубну емаль. Пийте його через трубочку або розбавте водою. Також можна полоскати рот кожен раз після вживання соку. І ще – обережно варто вживати концентрований сік тим, у кого гастрит або проблеми з підшлунковою.