У Великій Британії фахівці NHS радять на день випивати шість-вісім склянок або до 1,2 літра рідини на день, Гарвардська медична школа рекомендує чотири-шість чашок води на день. Але найпопулярнішою рекомендацією є пити 2 літри води на добу. Що ж із цього правда?

У 2016 році доктор Стюарт Галлоуей з Університету Стерлінга спростував думку про те, що отримувати більшу частину рідини з води – корисніше, ніж навпаки. Згідно з його дослідженням, деякі напої (наприклад, кава), якщо їх вживати у нормальних кількостях, зовсім не стимулюють додаткову втрату рідини, пише BBC Science Focus.

Однак ніхто не зможе точно сказати, скільки води потрібно окремо взятій людині. Пов’язано це з тим, що у всіх людей різні статури, харчування, рівень активності та ін.

Загалом правило таке. Протягом дня має бути в нормі чотири-шість відвідувань туалету. Якщо ви мочите більше шести разів, то ви п’єте занадто багато рідини, а якщо менше чотирьох – вам потрібно більше води. Хоча, звичайно, на те, скільки разів на день ви ходите в туалет, впливають і вік, і прийом ліків, і вживання різних напоїв.

За кольором сечі теж можна зрозуміти, чи достатньо води людина споживає. Але й цей метод має низку обмежень.