Тривалість життя багато в чому можна пояснити здоровим збалансованим харчуванням. Експерти радять з’їдати не менше п’яти порцій різних фруктів і овочів кожен день, а основу раціону повинні складати продукти, багаті білком і клітковиною. Крім того, важливо вживати ненасичені масла і пити багато рідини.

Коли справа стосується ягід, то одні з них настільки корисні для здоров’я, що повинні стати основним продуктом харчування в холодильнику для тих, хто хоче прожити довго. Малина багата флавоноїдами-кверцетином і галовою кислотою, які відповідають за правильну роботу серця, клітин і захищають від ожиріння.

Ягода містить кілька потужних антиоксидантів, включаючи вітамін С і елагову кислоту. У порівнянні з ожиною і чорницею, в Малині їх в два рази більше, пише Express.

Читайте також:  Названо три групи продуктів, які знижують холестерин

Вчені довели, що вона також має протизапальну дію, за рахунок чого знижує ризик хронічних захворювань, в тому числі діабету і раку. Крім того, дослідження показують, що малина знижує рівень цукру в крові і покращує інсулінорезистентність.

У науковій роботі, опублікованій в Національній бібліотеці медицини США, було вивчено вплив малини на знищення ракових клітин шлунка і товстої кишки. “Хоча антиоксидантна здатність екстрактів малини важлива для придушення проліферації пухлинних клітин, інші характеристики екстрактів ягід відповідальні за більшу частину їх антипроліферативної активності”, – розповіли вчені. В результаті було виявлено, що екстракт ягід вбив більше 90% злоякісних клітин.

Читайте також:  Визначено головний фактор ризику пародонтиту

Фахівці також з’ясували, що малина містить велику кількість антоціанів, які захищають від запального стресу і запалення, що сприяють розвитку серцевих захворювань. Крім цього, ягода виводить з організму “поганий” холестерин і запобігає погіршенню когнітивних функцій мозку.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News