Багато людей вважають за краще відразу позбавлятися від восьмих зубів, які ще називають «зуби мудрості». Чи хороший це варіант і навіщо взагалі потрібні зуби мудрості – в нашому матеріалі.

Восьмі зуби в ряду, які зазвичай називають “зубами мудрості”, мають багато цікавих особливостей. Зокрема, вони виростають тільки постійними – “молочних” вісімок не буває. Свою назву вони заслужили тому, що з’являються вже в більш зрілому віці. Як правило, вісімки починають прорізуватися в 14-25 років, але є випадки, коли це відбувається пізніше, навіть близько 30 років.

Так як восьмі зуби часто ростуть з ускладненнями і можуть до моменту повного прорізування вже досить серйозно бути уражені карієсом, а також вони мають звичай виростати тільки з одного боку або рости в бік, багато хто воліє розлучитися з зубами мудрості відразу. І в цьому є резон, якщо зуб загрожує своїм сусідам через неправильне положення, уражений карієсом або не має можливості нормально рости.

Стоматологи відзначають, що зуби мудрості найбільш схильні до розвитку карієсу, оскільки важко забезпечити гідну гігієну для них. Лікувати такі зуби теж досить складно. Але чи потрібно їх видаляти?

У кожному випадку рішення потрібно приймати з урахуванням всіх особливостей. Якщо ваша вісімка приносить більше проблем, ніж користі, напевно краще від неї позбутися. Але у зубів мудрості чимало плюсів:

  • вони можуть замінити відсутні сімки або стати опорою для протеза;
  • вісімки перешкоджають витонченню щелепи і підтримують сусідні зуби;
  • зуби мудрості перешкоджають розбіжності зубного ряду.