Нутриціолог Ольга Деккер розповіла, кому не можна їсти черешню. Так, від черешні солодких сортів доведеться відмовитися людям з цукровим діабетом, а яскраво забарвлені плоди не варто вживати тим, хто страждає алергією.

Дітям можна давати лише по кілька ягід.

– У дітей, особливо в маленькому віці, в силу незрілості ферментативної функції підшлункової залози можуть бути висипання, – зазначила експертка.

Надмірне вживання черешні може привести до здуття і газоутворення, а також до діареї, тому людям з проблемним шлунково-кишковим трактом не можна захоплюватися цією ягодою.

У 100 грамах черешні міститься близько 50 кілокалорій. Щоб ягода принесла користь, а не зайві кілограми, Деккер рекомендує додавати до неї білок і клітковину, наприклад, приготувавши десерт з насінням льону або чіа, сиром або натуральним йогуртом без добавок.

– Ми повинні в своєму раціоні мати клітковину з фруктів, ягід овочів і зелені. Але є нюанс для знижують вагу або для тих, у кого цукровий діабет, — підкреслює фахівчиня.

У черешні досить високий вміст вітаміну С. Крім того, в ній в значних кількостях міститься калій, магній, фосфор, залізо. За вмістом клітковини черешня перевершує навіть персики і абрикоси. У червоних і бордових сортах ягід більше вітаміну А і заліза, в рожевих – вітаміну С, білі – рідше викликають алергію. Корисні ці ягоди людям, що страждають артеріальною гіпертензією, анемією, запорами.