Основні ознаки, що в організмі виник гормональний дисбаланс.

Гормональна система людини відповідає за багато що в нашому організмі. Ті чи інші порушення балансу можуть проявлятися по-різному. Тут ми перерахуємо лише найпомітніші з них. І якщо що-небудь з цього ви виявили у себе або своїх близьких, саме час звернутися до ендокринолога.

Зміна ваги тіла, яке не знаходить раціональних пояснень

Якщо ви раптово стали худнути, навіть при видимому підвищенні апетиту. Або ж вага повзе вгору, незважаючи на те, що раціон не змінився. Обидва цих симптому повинні насторожити. Найімовірніше гормональна система дала збій.

Читайте також:  Що станеться з організмом після кількох струсів мозку

Змінюється картина волосяного покриву

Волосся починає рости в невластивих місцях. Можливо, вони мають іншу структуру і колір.

Зміни тембру голосу

Це теж пов’язано з гормональним фоном. Згадайте підлітків, які з дитячого сопрано переходять в бас.

Поганий настрій

Нервова нестабільність, раптові перепади настрою, періоди безсоння, що змінюються сонливістю. Ці симптоми теж можуть зацікавити ендокринолога.

Збій у жінок

Порушення менструального циклу у жінок – варто зайнятися гормонами.

Жіночний чоловік

Чоловік знаходить у себе ознаки жіночності: у фігурі, в зростаючих молочних залозах, в випадаючому на грудях волоссі… бігом до ендокринолога!

Уважніше до дітей

Читайте також:  Фіолетові фрукти та овочі можуть захистити від діабету

Порушення фізичного розвитку у дітей безпосередньо пов’язані з гормональним фоном. Тому батькам обов’язково потрібно стежити за ростом і вагою своїх нащадків.

Зміна зовнішності

Нарешті, незрозумілі зміни зовнішності в дорослому стані. Коли змінюється обличчя, ростуть стопи, кисті рук або інші кістки – все це прямий знак терміново звернутися до ендокринолога!