Спеціаліст радить не приймати душ довго і не піддавати шкіру тіла і голови занадто ретельному очищенню.

Прийняття душу – одне з простих задоволень в житті: він не тільки робить чистішим, але і заспокоює. Однак є правильний і неправильний спосіб приймати душ, і останній може бути дуже шкідливим для здоров’я, – про це в інтерв’ю виданню Express розповів британський фармацевт Хуссейн Абдех.

Поширеною помилкою, за словами експерта, є занадто довгий прийом душу з гарячої води.

“Тривалий гарячий душ може завдати шкоди здоров’ю вашої шкіри”, – констатує фахівець.

За його словами, гаряча вода розм’якшує масла, що створюють природний шар на шкірі. Частково це покращує очищення шкіри, її пір від поту і бруду, – однак якщо занадто довго митися гарячою водою, шкіра також починає втрачати необхідну вологу і ті компоненти, які необхідні, щоб допомагати їй залишатися зволоженою і м’якою. Як наслідок, виникають сухість, свербіж, подразнення – це, в свою чергу, може викликати появу інших проблем, оскільки збільшує ризик появи шкірних ушкоджень, службовців воротами для проникнення інфекцій.

Читайте також:  Названо повсякденні звички, які можуть привести до раку

Що рекомендує експерт?

– Слід обмежити час прийняття душу приблизно 10 хвилинами і зберігати воду якомога більш прохолодною, хоча і не холодною.

Хуссейн Абдех послався на дослідження, опубліковане журналом PLoS One, і показало, що звичка використовувати для миття прохолодну воду може зміцнювати імунну систему, діючи на організм як загартовування.

Також він назвав поширеною помилкою занадто часте миття волосся (особливо щоденне). Експерт заявив, що щоденне застосування шампуню може принести більше шкоди, ніж користі – це позбавляє волосся натуральних олій, що роблять їх сильними і еластичними, а також сприяє сухості і лущення шкіри голови, а разом з цим і поширенню лупи.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News