Вітамін С не володіє потрібним профілактичним ефектом щодо простудних інфекцій і постійно приймати його немає сенсу. Більш того, це небезпечно для організму, повідомив лікар Андрій Тяжельников.

Лікар Андрій Тяжельников розповів, що всупереч поширеній думці про користь вітаміну С запобігти простудні та інші захворювання він не здатний.

“Вітамін С, коли він в нормі, підвищує опірність до захворювань, проте прямим профілактичним ефектом не володіє”, – зауважив фахівець.

Медик додав, що вживати його цілий рік безглуздо і навіть небезпечно. Занадто висока доза вітаміну С може негативно позначитися на функціонуванні нирок і підшлункової залози, а також «викликати інші неприємності», попередив лікар.

Чому ж тоді прийом вітаміну С часто рекомендується хворим людям? Відповідаючи на питання, експерт пояснив: це пов’язано з тим, що організм людини при захворюванні витрачає більше вітаміну для свого відновлення.

При цьому він підкреслив, що вживати штучні вітаміни можна строго за рекомендацією лікаря, коли відсутній природний оригінал. Синтетичні вітаміни не можуть бути повноцінною заміною свіжим овочам і фруктам, що містить вітамін С.

“ГРВІ та грип може заразитися навіть міцна і здорова людина, але, володіючи сильним імунітетом, він може перенести захворювання легше. Єдиним надійним способом захиститися від грипу є вакцинація”, – цитує лікаря агентство міських новин «Москва».