Гормональні зміни після 40 років відбиваються на стані жіночої шкіри та мускулатури обличчя. Падають тонус і пружність шкіри, контур та риси обличчя стають іншими. Щоб зовні не прискорити старіння, у такому віці краще відмовитися від хімічних пілінгів, фейс-гімнастик та ще двох б’юті-процедур, розповіла лікар-косметолог, дерматовенеролог Олена Левчук.

Солярій

Для захисту шкіри після 40 років від фотостаріння лікар рекомендує не зловживати засмагою. Не потрібно спеціально ходити в солярії і довгий час перебувати на пляжах під палючим сонцем. “Обов’язково за будь-якого планованого виходу на вулицю застосовувати підібраний косметологом-дерматологом догляд з SPF-фактором”, – сказала лікар.

Хімічні пілінги

Глибокі та серединні хімічні пілінги здатні посилити та прискорити вікові зміни. Тому найкраще віддати перевагу сучасним ін’єкційним та безін’єкційним методикам. До них відносяться плазмотерапія – введення компонентів, виділених із крові пацієнта, плацентотерапія – ін’єкції та мікроін’єкції екстракту плаценти людини, біоревіталізація та біорепарація. Також Олена Левчук радить апаратну косметологію та фізіотерапію.

“Скульптурний” масаж

Лікар радить не експериментувати зі “скульптурними” масажами. Це потенційно травматична техніка. І вона потребує високої кваліфікації спеціаліста.

Фейс-гімнастика

Щоб не прискорити старіння, Олена Левчук радить відмовитися від фейс-гімнастики. Б’юті-процедура, пов’язана з надмірною напругою м’язів обличчя, зазвичай посилює мімічні зморшки.