Мільйони людей у всьому світі страждають від діабету-захворювання, що впливає на здатність організму правильно виробляти або використовувати інсулін. При цьому у ще більшого числа присутній переддіабет. Багато людей мають більш високий ризик розвитку діабету. І це особливо актуально для жінок з однією особливістю.

Йдеться про вагітність і пологи. Зокрема, про народження великої дитини. Експерти кажуть, що вага дитини при народженні може впливати на здоров’я матері в довгостроковій перспективі. Якщо дитина важить чотири і більше кілограми при пологах, то мова йде про макросомію. Вона підвищує ризик розвитку діабету у матері.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Maternal Health, Neonatology and Perinatology. Причинно-наслідковий зв’язок був двонаправленим. Зокрема, наявність діабету може підвищити ймовірність народження дитини вагою в чотири кілограми і більше, але і народження дитини з такою вагою може підвищити ймовірність розвитку діабету.

Читайте також:  6 ознак того, що в організмі накопичилося багато токсинів

У деяких випадках може проявлятися гестаційний діабет. У цьому випадку під час вагітності плацента жінки виробляє гормон, який перешкоджає ефективному використанню інсуліну організмом.

“Жінкам, які народжували немовля з макросомією, рекомендується якомога раніше пройти обстеження на діабет 2 типу, оскільки макросомія може бути маркером гестаційного діабету”, – розповідає Коррі Міллер, асистент клінічного професора в Гавайському університеті.