У деяких людей схуднення йде надто повільними темпами, незважаючи на всі зусилля. Дієтолог Олена Соломатина радить не худнути без попередньої здачі аналізів.

Проблема може бути в тому, що, скажімо, жінка прописує сама собі дієту, не вникаючи у свої проблеми зі здоров’ям. Те, що добре спрацює на одній людині, може піти іншій на шкоду. Наприклад, якщо у вас високий рівень цукру в крові або проблеми зі щитовидкою, це може сповільнити скидання ваги, якщо підійти до справи без знань.

Крім того, люди часто не додають фізавантаження і не вирівнюють питний режим, а це надзвичайно важливі «зокрема» схуднення, сказала Соломатіна.

Якщо ви хочете скинути вагу, особливо якщо йдеться про ожиріння, тобто скинути потрібно багато, насамперед здайте аналізи.

— Потрібно насамперед розібратися й зрозуміти чому людина погладшала, що цьому передувало. Тому про всяк випадок слід здати аналізи. Якщо не було жодних соматичних захворювань, скажімо, проблем із щитовидною залозою, то можна розробляти дієту, — наголосила Соломатіна.

Часто людина не може схуднути через порушення мікроклімату в кишечнику, навела вона приклад.

Як же схуднути?

По-перше, додайте клітковину. Нерозчинні волокна заповнюють шлунок та створюють почуття ситості. Розчинні утруднюють всмоктування жирів та вуглеводів, що призводить до зменшення кількості засвоєних калорій.

По-друге, перегляньте свій раціон, причому не тимчасово, а на все життя. Раціон повинен складатися на 70% із овочів, бажано вибирати не крохмалисті. Фрукти потрібно вибирати несолодкі. Дуже корисні ягоди.

По-третє, змініть спосіб приготування. Нічого не смажимо, все лише запечене, на пару чи відварене.

По-четверте, здійсніть заміну продуктів. З м’яса краще віддати перевагу нежирній рибі. Жирну також можна, але не часто. Придивіться до курячої грудки. Від молока тим, хто худне, краще відмовитися.

По-п’яте, збільште активність. Виберете те, що вам до вподоби. Це може бути танці, плавання, велосипед, ходьба. Пам’ятайте, що м’язова маса навіть у спокої допомагає спалювати жир.

По-шосте, налагодьте питний режим. При схудненні важливе часто дрібне питво, 30 мілілітрів на кілограм ваги. Інакше обмінні процеси протікатимуть повільніше.