ГоловнаНовини Здоров'яПсихолог пояснює, чому компліменти роблять людей щасливими

Психолог пояснює, чому компліменти роблять людей щасливими

Бути милим, значить нести гарний настрій, і це відноситься не тільки до особливих днів. Отримання несподіваної похвали піднімає куточки рота, комплімент змушує світиться зсередини. Будьте обережні з помилковими компліментами – вони не працюють і, в гіршому випадку, викликають конфлікти.

Говорити компліменти

“Якщо комплімент адекватний, мозок виділяє гормони щастя”, – пояснює психолог Єва Влодарек. – Вдалий комплімент – це як чашка еспресо: спонтанний, короткий, надихаючий”.

Взаємодія нейронів

Багато хто не знає: між похваленою людиною і тою, що робить комплімент існує взаємодія. Дзеркальні нейрони в мозку вловлюють гарний настрій людини. Ви відчуваєте себе краще, стаєте більш високої думки про себе. Якщо часто говорите хороше, ви стаєте щасливим.

Читайте також:  Скільки разів на день потрібно їсти: лікарка дала чітку відповідь

“Люди, які люблять говорити хороші речі, звертають особливу увагу на позитивні речі і відкладають негативні думки”, – говорить Влодарек. – Але будьте обережні: якщо слова не маються на увазі всерйоз, похвала йде на шкоду”.

Будьте щирими

Очі, голос, постава зрадять вас, це не спрацює. У людей є відмінні “антени”, щоб зрозуміти чи дійсно мається на увазі комплімент, або це лестощі, з прихованими мотивами.

Відповідно до теорії взаємодії, компліменти також творять чудеса у відносинах. Для цього психолог рекомендує просту вправу: робіть близькій людині три компліменти в день протягом тижня. В результаті ви виявите нові або добре забуті старі якості в повсякденному житті.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News