Навіть найздоровіші звички можуть нашкодити людині, якщо перестаратися з ними. Медики вказали на п’ять таких звичок, здатних погіршити здоров’я замість поліпшення.

Вживання вітамінів. Нове дослідження доводить, що звичка пити вітаміни може шкодити організму на клітинному рівні – зокрема, прийом чотирьох денних доз вітамінів здатний порушувати процес росту клітин, провокувати розвиток раку.

“Перш ніж приймати додаткові речовини, необхідно проконсультуватися з лікарем і точно з’ясувати дозування”, – наводить експертну думку «Медична інформаційна мережа».

Занадто старанна чистка зубів. Звичка орудувати зубною щіткою в роті з надмірним завзяттям, здійснювати різкі рухи, занадто сильно тиснути на ясна і емаль може привести до їх пошкодження.

Читайте також:  Менше п'яти годин сну значно збільшує ризик деменції у старості

“До 20% дорослих людей щорічно стикається зі стоматологічними проблемами внаслідок звички не в міру енергійно чистити зуби. Щоб уникнути шкоди потрібно використовувати щітку з м’якою щетинкою, діяти делікатно”, – вказали медики.

Багато клітковини. Її регулярна присутність в раціоні вважається однією з найздоровіших звичок. Але вона може і нашкодити – привести до проблем травлення, болю і здуття живота. Медики пояснюють: якщо хтось вирішує почати їсти більше клітковини, збільшувати її кількість в харчуванні потрібно поступово. Також обов’язково пити достатньо води, – в іншому випадку кишечнику доведеться дуже важко.

Добре висипатися. Багато людей мають звичку довго спати у вихідні, компенсуючи брак сну в робочі будні. Їм здається, що вони добре висипаються, – проте довший сон у вихідні може посилювати проблему розбалансованих біоритмів, що негативно позначається на функціонуванні всього організму. Також подібна звичка шкідлива тим, що збільшує ризик хвороби Альцгеймера.

Читайте також:  Названо 7 щоденних звичок, які ведуть до продовження життя

Непомірна фізична активність. Спорт допомагає роздобути тіло мрії, але в гонитві за ним легко перестаратися. Експерти констатують: організм повинен не тільки тренуватися, а й відпочивати. В іншому випадку корисна звичка починає шкодити, так як м’язи, включаючи серцеву, не встигають відновлюватися.