Усі хвороби через стрес. Таке твердження, напевно, чули всі. У цьому є частка правди, оскільки під час стресової ситуації змінюється гормональне тло, і перебудовуються інші процеси в організмі. Однак якщо дати стресу позитивне забарвлення, хворобу можна обернути назад.

Психотерапевт Олександр Блінков пояснив, що психологічний стан та смерть від раку пов’язані.

Понад 40% людей помирають наслідки своєї впевненості в тому, що онкологія та стрес несуть пряму загрозу для організму, заявив фахівець. Більшість пацієнтів розцінюють свій діагноз як вирок і налаштовуються на швидку смерть. Проте стрес, за словами Блінкова, допомагає боротися із хворобою.

Читайте також:  Лікарі розповіли на що вказує рання сивина

«Наприклад, одна з реакцій організму на стрес – прискорене дихання. Людині не вистачає кисню, цей стан називається гіпоксією. У цей час може спостерігатися зниження зростання ракових клітин, а імунна система починає ефективніше з ними боротися», – навів приклад психотерапевт.

Блінков розповів про нещодавнє дослідження за участю 30 тис. американців. Люди, які мали високий рівень стресу, мали на 43% більше шансів померти, вважаючи, що саме стрес небезпечний для їхнього здоров’я. Однак пацієнти, які зазнавали сильного стресу, але не вважають, що він може стати однією з причин їх смерті, мали найменшу ймовірність померти.

Читайте також:  Лікар назвала напій, який знижує ризик діабету вдвічі

Такий ефект спостерігався щодо всіх груп добровольців, зокрема тих, де було зафіксовано мінімальний рівень стресу.

Психолог пояснив, що позитивне ставлення до стресу запускає в організмі так званий механізм хоробрості – тіло починає виробляти гормон окситоцин. Саме він дає психоемоційні сили для боротьби з хворобою та будь-якими важкими станами, а також покращує загальне самопочуття.

Перевищувати “норму” стресу у житті теж не варто. Необхідно вміти з ним справлятися і не доводити до абсурду. Так, наприклад, сезонний сум – це не привід думати, що у вас важка депресія, пояснюють фахівці.

Нормалізувати рівень стресу допоможуть спеціальні тренінги, дихальні вправи та медитації. І тому зовсім необов’язково вивчати буддизм чи інші духовні практики.

Читайте також:  Сир врятує вас від атеросклерозу