Недавнє дослідження виявило, що деякі риси характеру, властиві людині, можуть підвищувати ризик смерті від другого серцевого нападу. Наприклад, такими є нетерплячість, дратівливість.

Серцеві напади викликаються раптовим припиненням кровопостачання серця. Без цього харчування серце пошкоджується і його клітини починають відмирати. Без належного лікування серцевий м’яз отримує незворотні пошкодження, що може привести до смерті. Нерідко, переживши перший Серцевий Напад, люди вмирають від другого. Це особливо часто відбувається після так званих “тихих” нападів, що переносяться без яскравих симптомів, неправильно інтерпретованих і не лікованих.

Медики констатують, що результати виживання при серцевому нападі залежать від ряду змінних, включаючи час реакції і загальний стан здоров’я людини. Дослідження, проведене вченими Університету Теннессі (США) свідчить: риси характеру також впливають на ризик смерті від другого серцевого нападу.

Фахівцями були проаналізовані дані понад 2300 пацієнтів.

“Дослідники виявили, що люди, які мали» ворожі” риси характеру, піддавалися набагато більшому ризику смерті від серцевого нападу протягом наступних двох років після перенесеного інфаркту. Такі риси включають сарказм, цинізм, обурення, образливість, нетерпіння, дратівливість”, – розповіла співавтор проекту доктор Трейсі Віторі.

Вивчаючи вплив негативних емоцій на здоров’я людини, фахівці прийшли до висновку, що названі вище риси характеру асоціюються зі збільшеним часом згортання крові, підвищеним рівнем адреналіну, холестерину і тригліцеридів в крові. Всі ці особливості є відомими факторами серцевих нападів, погіршення їх клінічних результатів.

“Ми знаємо, що контроль над звичками способу життя покращує перспективи для пацієнтів з серцевим нападом. Наше дослідження передбачає, що поліпшення «ворожої» поведінки також може бути ефективним профілактичним заходом щодо інфарктів”, – поділилися думкою автори наукової роботи.

Джерело: МедікФорум