Будь-яка дієта – це стрес для організму. До здорових дієт можна віднести лише спеціальні медичні типи харчування, які призначають при різних захворюваннях, наприклад, при гастриті чи хворобах нирок. Всі інші дієти, націлені на порятунок від зайвих кілограмів, можливо, і ефективні, але несуть додаткове навантаження на організм.

Так, наприклад, відмова від їжі в денний або вечірній час може не нормалізувати вагу, а, навпаки, посилити набір нових кілограмів.

Лікар-дієтолог Ірина Мансурова пояснила, що не можна відмовлятися від обідів та вечерь, навіть якщо ранковий прийом їжі був щільним. І тут організм не отримає поживних речовин, а голод стане йому сильним стресом. Це може спровокувати апатію, депресивні стани та слабкість.

Читайте також:  7 продуктів для схуднення, які збільшують спалювання калорій

У перші кілька днів такого режиму харчування зайві кілограми справді почнуть йти. Однак, як тільки в раціоні знову з’являться обіди та вечері, колишня вага повернеться і, можливо, з’являться навіть додаткові кілограми.

Такі експерименти, за словами дієтолога, загрожують розвитком гастриту, гормональним збоєм або посиленням наявного хронічного захворювання.

Лікар порадила розділити їжу на 3 рази і раз на тиждень влаштовувати розвантажувальний день. Така схема буде не тільки ефективнішою, а й безпечнішою.