Пандемія коронавірусу принесла в життя багатьох людей соціальну ізоляцію. Їм доводиться віддалено працювати з дому, дотримуватися правил соціального дистанціювання і перебувати на карантині. У цих умовах все більшою популярністю користуються додатки для відеозв’язку.

Психологи встановили, що за рік багато людей почали відчувати втому від відеодзвінків і відеоконференцій. Їх постійно доводиться використовувати на роботі, зазначає клінічний психолог з Університету Джона Хопкінса Неда Гулд, тому багатьом не подобається ідея застосовувати подібні додатки для особистого спілкування. У деяких людей викликають роздратування технічні проблеми, такі як затримки в передачі зображення або його низька якість.

Певної категорії людей важко в розмові бачити своє власне зображення на екрані, як це відбувається в деяких програмах. Гулд вважає, що це характерно для страждають від високого рівня соціальної тривожності. Але ще більшу проблему представляє те, що відеозв’язок не в змозі повністю передати мову тіла. Іноді буває складно зрозуміти навіть тонкощі виразу обличчя, на які людина несвідомо орієнтується при розмові.

Психолог рекомендує спробувати кілька варіантів активності, які допоможуть налагодити спілкування в умовах самоізоляції, передає Healthline. Один з найважливіших способів-заздалегідь вибудувати розмову навколо якоїсь загальної теми. Гулд пропонує спробувати створити віртуальний Книжковий клуб і разом обговорювати прочитані книги.

Професор психології Університету Бригама Янга Джуліанна Холт-Лунстед радить спробувати разом займатися фізичними вправами або готувати. «У багатьох культурах їжа-важлива соціальна подія, вона дозволяє насправді відчути зв’язок один з одним”,-пояснює Холт-Лунстед.

Інший шлях, пояснює Гулд, – відмовитися від відеозв’язку в особистому спілкуванні. Замість цього можна спробувати звичні всім дзвінки по телефону. В крайньому випадку, якщо людина відчуває сильну тривогу при взаємодії в реальному часі, він може заздалегідь записати відео або голосове повідомлення і відправити його друзям або родичам. “Коли перестають діяти фактори реального часу і “прямого ефіру”, простіше відкритися і відповідати в своє задоволення. Це може зняти частину тиску”, – вважає психолог.

У будь-якому випадку, нагадує професор Холт-Лунстед, необхідно підтримувати соціальні зв’язки, навіть зберігаючи соціальну дистанцію і дотримуючись самоізоляцію під час пандемії. “У нас є підтвердження того, що соціальна взаємодія може дуже сильно впливати на наше здоров’я. Ми повинні знаходити час на підтримку фізичної активності, але заради нашого гарного самопочуття треба не забувати і про відносини”, – закликає професор.