Психологи з США розповіли, до яких наслідків може призвести хронічний біль. За словами фахівців, вплив стосується всіх сторін життя.

Експерти відзначають, що хронічний біль нерозривно пов’язаний з психологічним станом людини. У зв’язку з чим вкрай важливо розібратися в наслідках фізичного страждання, так як від цього залежить ступінь негативних соціальних, емоційних і якісних наслідків життя, випробовуваних пацієнтом. Зокрема, дискомфорт обмежує здатність зберігати хороші відносини з коханою людиною, батьками, друзями. Почуття провини є поширеним досвідом серед таких людей, коли вони відчувають себе нездатними стати підтримкою для своїх дітей.

Біль посилює залежність від інших і створює невизначеність щодо майбутнього, порушуючи фінансову стабільність і цілі. Тривога і страх є найбільш поширеними емоційними реакціями. До загальної картини додається втрата сенсу в житті, оскільки здатність індивіда займатися хобі, роботою і розважальною діяльністю знижується. Результатом є і те, що хронічний біль додає багато джерел стресу.

Читайте також:  5 японських звичок для довгожителів

Фахівці радять не тільки звертатися в медичні установи для лікування фізичних проблем зі здоров’ям, але й знайти хорошого психолога, який зможе допомогти розібратися в подіях. Це стане шляхом до одужання.

Раніше UKRHEALTH розповів 10 цікавих фактів про біль.