Британські вчені зробили серйозну заяву, засновану на дослідженнях і тривалих спостереженнях за пацієнтами. Фахівці прийшли до висновку, що людина може вижити навіть без семи внутрішніх органів.

Людський організм – це дуже продумана система, яка вміє заповнювати і замінювати відсутні компоненти. Навіть у таких складних ситуаціях, як втрата деяких внутрішніх органів, тіло знаходить спосіб вижити. У цьому йому допомагають досягнення сучасної медицини, які дозволяють людині вижити, навіть при втраті семи внутрішніх органів.

Селезінка

Цей орган може постраждати через травми живота, тому що розташований в лівій частині черевної порожнини поблизу від ребер. Якщо селезінка сильно пошкоджена і відкривається внутрішня кровотеча, з’являється ризик летального результату. В такому випадку орган видаляється, а його функції беруть на себе лімфоїдна тканина і печінка.

Жовчний міхур

Найчастіше орган страждає від утворення каменів, які є наслідками надмірної кількості холестерину. Камені заважають переміщенню жовчі і це робить видалення жовчного міхура причиною однієї з найчастіших хірургічних втручань.

Апендикс

Придаток товстої кишки, в якому зберігаються необхідні для роботи кишечника бактерії. Запалення органу є показанням до його видалення, що надалі ніяк не відбивається на функціонуванні людського організму.

Шлунок

При необхідності видалення шлунка через онкологічні захворюванння, травм або виразок, стравохід безпосередньо з’єднується з тонким кишечником. Такі маніпуляції змушують пацієнта стежити за харчуванням, а також вживати додаткові добавки і вітаміни, але не змінюють життя кардинальним чином.

Продовження на наступній сторінці: 1 2