Як виявилося, жінки вважають за краще зовсім не агресивних бруталів-вони вибирають розуміючих партнерів, які здатні на співпереживання.

Психологи з університету Ноттінгема (Велика Британія) провели цікавий експеримент, який показав, яким чином працює так званий «статевий відбір». Прийнято вважати, що жінки вибирають в партнери найсильніших чоловіків. Але насправді це не так.

Вчені провели серію експериментів, під час яких вони опинялися в ситуації, коли потрібно було зробити вибір: допомогти жертві несправедливості, покарати кривдника або нічого не робити. Якщо чоловік знав, що за ним спостерігає жінка, яка йому подобається, він частіше вважав за краще надати допомогу жертві несправедливості. При цьому в тій же ситуації, але якщо привабливої жінки поруч не було, він міг зробити інший вибір.

Самі жінки, які беруть участь в експерименті, частіше висловлювали симпатію чоловікам, які демонстрували співчуття, тому що на підсвідомому рівні знали, що жінці це сподобається. Ті, хто вибирав варіант покарання кривдника або просто нічого не робив, в цьому сенсі «програвали».

Як пояснили вчені, це пов’язано з тим, що людське суспільство засноване на співпраці і тому перевагу отримують саме чоловіки, готові допомагати іншим. Так склалося вже дуже давно – жінкам важливіша не агресія і сила, а готовність до співпраці і здатність співпереживати.

Тому перевагу отримують не сильні і агресивні чоловіки, а ті, хто проявляє «м’яку сторону». Цим і пояснюється те, що в присутності привабливої жінки чоловіки робили вибір, який сподобається їй і допоможе отримати розташування. Тобто, вся «брутальність» виявляється зовсім не потрібною.