ГоловнаНовини Здоров'я5 поширених міфів про закрепи

5 поширених міфів про закрепи

Запор являє собою досить неприємний стан. При цьому від проблеми страждають чимало людей. Майже кожна людина хоча б раз стикалася з запором. Але не всі знають про нього правду.

Запори

Про поширені міфи про запори розповімо в нашому матеріалі.

Міф 1: для лікування запору треба пити багато води

Рідина, безумовно, важлива для того, щоб вирішити проблему зі стільцем. Вважається, що при малій кількості води фекалії стають концентрованими і не можуть рухатися до «виходу». Якщо ж більше пити, то стілець стане м’якше.

Але експеримент з різною кількістю води показав, що час проходження харчової грудки по ШКТ і обсяг стільця трохи знизиться. Але зміни не настільки критичні, тому відсутність води точно не є причиною запору. Кращим лікуванням запорів стане клітковина, яку необхідно вживати.

Читайте також:  Доступний фрукт названий хорошим засобом для зниження високого тиску

Міф 2: від дефіциту клітковини утворюється хронічний запор

Клітковина може збільшити обсяг і частоту стільця, зробити його більш щільним. Вона сприяє активній перистальтиці кишечника. При вживанні великої кількості клітковини час проходження їжі через шлунково-кишкового тракту скоротиться. Якщо знизити кількість клітковини, то зникне дратівливий фактор, що змушує працювати шлунково-кишкового тракту. За логікою – від нестачі клітковини виникають запори.

Але дослідження показало, що тільки у 20% людей з сповільненою перистальтикою поліпшується травлення. Але немає достеменних даних, що клітковина впливає на утворення хронічного запору.

Міф 3: спорт усуває запори

Вважається, що у фізично активних людей рідше трапляються запори. В якійсь мірі це так, але от лікуватися від закрепів спортом марно. Скорочення стінок товстої кишки пов’язані з циклами сну і неспання. Тобто у здорових людей товста кишка уві сні спить, а після пробудження перистальтика посилюється. 80% скорочень цього органу відбуваються протягом дня, виходячи на пік після їжі і відразу після пробудження. У 25% людей зазвичай це супроводжується відходженням газів. Але дослідження показали, що добова активність товстої кишки у здорових та хворих запорами людей однакова і не залежить від активності.

Читайте також:  Медики назвали найперші ознаки раку шлунка

При цьому фізична активність може знизити ризик розвитку запорів. Правда, це стосується тільки літніх людей.

Міф 4: запори призведуть до отруєння продуктами розпаду

Вважається, що при запорі бактерії товстої кишки із залишків неперетравленої їжі виробляють токсичні речовини, які всмоктуються у прямій кишці і отруюють людину. Але численні випробування кажуть, що такого просто не може бути. Також не виявлені конкретні токсини, які вказували б на отруєння через продукти розпаду.

Міф 5: проносні викликають звикання

Для позбавлення від запорів багато застосовують проносні засоби, які, за чутками, викликають звикання. Так, вчені змогли довести, що при багаторічному прийомі проносних змінюються нейрони, що іннервують товсту кишку. Але мова йде про десятки років регулярного прийому таких ліків і про дозування, в 18 разів перевищує денну дозу. Підтверджених даних про залежність від проносних немає.

Читайте також:  Лікар-невролог розповіла, чим небезпечний сон в позі на боці

Джерело: МедікФорум

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News