В результаті тривалого дослідження фахівці виділили чотири основні життєві цілі, якими керується більшість людей.

Американські психологи опублікували в Journal of Personality and Social Psychology статтю про результати свого дослідження головних цілей, якими керується людина у житті.

Спочатку фахівці склали список слів, якими користуються носії англійської мови для опису своєї поведінки або дій, а також мотивів тих або інших вчинків. В результаті вийшло понад 140 тисяч слів. Після цього зі списку виключили всі поняття крім тих, якими можна описати цілі. Список сильно скоротився, але все ж був величезний.

Потім вчені провели сім різних досліджень, в ході яких з’ясовували думку людей з приводу цих цілей, поступово скорочуючи цей список. У підсумку залишилося всього чотири основних поняття, які завоювали симпатію всіх респондентів. Це “уникнення негативу”, “традиції”, “популярність”,”інклюзивність”.

«Популярність» охоплює різні цілі, які пов’язані з цим поняттям – це може бути бажання грошей, влади, прагнення до досконалості. Під “інклюзивністю” розуміється неупереджене ставлення до подій, себе та інших людей. «Уникання негативу» це прагнення не допускати негативних наслідків своїх дій. “Дотримання традицій” передбачає підтримку прийнятих в суспільстві цінностей, соціальних інститутів, прихильність своїй культурі і релігії.