Такий алкогольний напій, як шампанське, хай воно французьке або радянське, складно сказати ось так відразу – хороше чи погане. Хтось його любить, щоб відсвяткувати визначну подію, а хтось навіть любить споживати в лікувальних цілях. Шампанське має довгу історію використання в лікувальних цілях. До речі, його вранці п’ють не тільки аристократи. В загальному, в якому випадку шампанське — напій радості, а в якому ліки — нам і належить розібратися.

Пити шампанське для поліпшення пам’яті

В шампанського як алкогольного напою своя давня історія. Багато, споживаючи його у великій кількості, страждають від нездужань з самого ранку, когось турбує подагра, хто намагається продовжити свої роки, а молоді жінки вживають, щоб запобігти викидень під час вагітності.

Ще зовсім недавно вважалося фактом, що людина, випиваючи до трьох келихів шампанського в тиждень, страждала від зниження когнітивних здібностей. Однак, це питання зацікавило дослідників, і вони провели своє експериментальне дослідження на цей рахунок.

Читайте також:  Кардіологом названо один із найпростіших способів покращити здоров'я серця

У його ході виявили, що речовина, що міститься у винограді червоного сорту Піно Нуар і Піно Меньє, яка використовується для шампанського, дійсно може відігнати забуття. Експерименти проводилися на пацюках. Чи збережеться подібний ефект — ще варто довести.

Шампанське в лікувальних цілях: історія дослідження

Нещодавно були оприлюднені результати одного дослідження, яке наочно і вперше показало, що помірне споживання шампанського має властивість впливати на когнітивні функції людини, зокрема пам’ять. Співавтором дослідження є доктор Джеремі Спенсер. Він керівник групи вчених з Університету Редінга (Великобританія). Разом з командою вони з’ясували, що пара келихів шампанського благотворно діє на стінки кровоносних судин, знижуючи ризик як інсультів, так і серцево-судинних захворювань.

Читайте також:  Дефіцит найважливішого вітаміну пов'язали із підвищеним ризиком деменції

В ході дослідження доктор Спенсер звернув увагу на те, що такі властивості раніше спостерігалися у випадку з червоним вином, через дії флавоноїдів, що містяться в ньому. Саме по собі шампанське — це здоровий алкогольний напій, вплив якого на організм людини (клітини мозку) можна цілком порівнювати з вином.

Дослідження показало, що шампанське, в якому немає флавоноїдів, теж здатне надавати благотворний вплив на функції мозку людини через дію фенольних сполук. Останнім же належить величезна роль у метаболічних процесах, оскільки вони біологічно активні.

Доктор Спенсер і його група дослідників заохочують такий відповідальний підхід до споживання алкоголю. Результати їхнього дослідження свідчать про те, що споживання одного-двох склянок шампанського в тиждень може надавати позитивний ефект на когнітивні функції людини.

Читайте також:  Сильне потовиділення влітку становить загрозу здоров'ю

Однак, шампанське має і деякі інші переваги, крім поліпшення пам’яті. Так, напій містить величезну кількість антиоксидантів, необхідних для шкіри. До того ж — це низькокалорійний напій. Він не дає холестерину відкладатися на стінках судин, покращує травлення, уповільнює старіння, знижує ризик інсульту, насичує клітини киснем, нормалізує кров’яний тиск. Вчені також особливо відзначають, що для організму людини корисно не тільки «справжнє» французьке шампанське, ефективні і більш дешеві види ігристого.

Вживайте келих-другий шампанського в міру. Пам’ятайте, що напій корисний для здоров’я, однак, ні в якому разі не замінює ходьби або занять у спортзалі.

Джерело: HeadInsider