Зазвичай, говорячи про зелений чай, всі відзначають його корисність для здоров’я. Але чим конкретно корисний цей чай, які саме ефекти він дає? Відповісти на питання відразу стає важко. До того ж лише деякі знають, що дія зеленого чаю може бути не тільки корисною і оздоровчою.

Ефект зеленого чаю: допомагає худнути. Наукові дослідження підтвердили: завдяки вмісту антиоксидантної речовини епіґаллокатехін галлату, зелений чай дійсно сприяє спалюванню жиру. Цей напій змушує жирні кислоти організму швидше перероблятися – їх метаболізм підвищується на 25%.

Ефект зеленого чаю: покращує пам’ять. Вчені Базельського університету встановили, екстракт зеленого чаю підвищує продуктивність мозку. Під час експериментів після вживання чаю люди краще справлялися із завданнями на пам’ять. Кофеїн у складі зеленого чаю діє на центральну нервову систему, практично так само збуджуючи, як і той, що присутній в каві, але у чайного його дія м’якша.

Читайте також:  Про що можуть попереджати синці

Ефект зеленого чаю: знижує тиск. Про цю властивість чаю потрібно обов’язково пам’ятати тим, хто приймає препарати від тиску. Зелений чай здатний нейтралізувати дію таких ліків.

Ефект зеленого чаю: допомагає при ревматоїдному артриті. Вчені з Університету Вашингтона встановили, що головний антиоксидант зеленого чаю (епіґаллокатехін-3-галлат) може зменшувати вираженість болю в суглобах.

Ефект зеленого чаю: заважає засвоюватися залізу. Залізо, що надходить в організм з їжею може виявитися марним через дії зеленого чаю. Компоненти напою мають властивість з’єднуватися з залізом, утворюючи субстанції, які організм не засвоює, просто виводить їх геть. Тому не варто запивати зеленим чаєм продукти, багаті залізом.

Читайте також:  Корисні властивості меду для здоров'я

Джерело: МедікФорум