У жаркий час року з безсонням стикаються дуже багато людей, стверджують лікарі. Даний розлад сну може бути пов’язаний з погодними умовами і нестачею кисню, пояснюють вони.

Якщо протягом кількох ночей ви спали менше, ніж 5 годин, це вже проблема. Миритися з постійним недосипом не потрібно, краще вжити заходів, які допоможуть налагодити більш якісний сон.

Через недосип гірше працює мозок – він не встигає відновити свої ресурси. На цьому тлі проявляється погіршення пам’яті, можуть загостритися захворювання, розвивається ожиріння, – про це розповіла лікар Вікторія Савицька.

«У людини, яка спить у середньому менше 7-8 годин на добу, вище ризик інсультів, інфарктів, гіпертонії, не кажучи вже про те, що без сну наш організм швидше старіє», – зазначила фахівець.

За словами Савицької, труднощі з засипанням сприяють невротизму: людина починає турбуватися про те, чи вдасться їй швидко заснути. Подібні думки посилюють емоційну напругу і лише посилюють проблему – занепокоєння з приводу безсоння може бути шкідливіше самого безсоння.

Щоб краще засинати, потрібно вміти розслаблятися. За дві години до сну потрібно відмовитися від будь-яких активних занять, – замість цього краще включити тиху приємну музику, почитати книгу, прийняти ванну з яким-небудь розслаблюючим ароматом.

«Заснути в некомфортних умовах складно. При цьому на відчуття комфорту можуть впливати безлад у кімнаті, розкидані речі, несвіже повітря, сторонні запахи. Не забувайте щодня провітрювати кімнату. Завісьте вікно, щоб світло ліхтарів і місяць не «били» по очах, намагайтеся лягати спати в чистій кімнаті, де немає зайвого пилу, а також різких запахів», – поділилася думкою Вікторія Савицька.

Лікар зауважила, що на засинання та якість сну також впливає їжа, що вживається людиною. Важливо правильно вибирати продукти і страви – жирна, відчутно солона і гостра їжа після 8 вечора цілком здатна стати причиною безсоння.

До продуктів, які сприяють повноцінному нічному відпочинку, наука відносить насамперед їжу, багату триптофаном, активізує в організмі вироблення серотоніну – речовини, яка викликає відчуття спокою й умиротворення.

«Кефір, йогурт, молоко у великій кількості містять триптофан, до того ж вони корисні для травлення і не вимагають від шлунка багато зусиль. Прекрасним вибором для вечері стануть також банани, фініки, невелика жменю арахісу», – підказала медпрацівник.

Савицька рекомендувала відмовитися у вечірній час від вживання таких продуктів як сир, шоколад, бобові, солодкі сирки та йогурти, мюслі і каші, м’ясо, цибулю і часник. Їх засвоєння організмом пов’язане з фізіологічними процесами, які активізують системи організму і примушують спати.

Також злісним порушником нічного сну є алкоголь, випитий ввечері.

«Замість алкогольного напою або снодійних таблеток краще розслабитися з допомогою легких трав’яних чаїв з заспокійливим ефектом. Відмінним вибором стануть відвари валеріани, м’яти, меліси, собачої кропиви, півонії. Можна накапати в склянку води 25-30 капель настойки валеріани або пустирника», – порадила лікар.

Джерело: МедікФорум