Дослідники вивчили, як довго люди можуть жити без хвороби Альцгеймера, дотримуючись здорових звичок.

Хвороба Альцгеймера – одна з найважчих вікових патологій, різновид недоумства. У її випадку мозок уражається амілоїдними бляшками, і це викликає когнітивні порушення, втрату короткочасної пам’яті, здатність орієнтуватися. Також хвороба Альцгеймера викликає зміни характеру, психіки, веде до маячних розладів і тому, що хворий не впізнають людей, з якими знайомий.

Усі наукові прогнози сьогодні вказують на значне збільшення кількості людей із цією недугою у наступні роки. У той же час вчені вважають, що здоровий спосіб життя в похилому віці дуже впливає на те, як довго людина зможете прожити без захворювання мозку.

Науковими фахівцями були визначені п’ять змінних факторів способу життя, які можуть мати вирішальне значення в плані схильності до недоумства.

  • Якість харчування.
  • Наявність пізнавальної активності у пізнішому віці, охоче освоювання чогось нового.
  • Наявність адекватної фізичної активності.
  • Куріння (присутність чи відсутність звички).
  • Здатність контролювати споживання алкоголю.

За даними вчених, здорові звички не лише корелюють з більш високою тривалістю життя, а й допомагають прожити додаткові роки без деменції.

«Спосіб життя зі здоровим харчуванням, розумовою та фізичною активністю, а також відмова від куріння та частого вживання алкоголю істотно впливає на здоров’я навіть після 65 років, сприяючи довшому життю без хвороби Альцгеймера. Ці звички можуть продовжити останню чверть життя приблизно на 3 роки для жінок та на 5 років для чоловіків».