Дослідники з Університету Південної Каліфорнії (США) проаналізували сотні досліджень про харчування, хвороби та довголіття, в яких брали участь як тварини, так і люди. Цю інформацію вони об’єднали з власними дослідженнями щодо того, як і чим потрібно харчуватися, щоби підвищити свої шанси прожити довго. Своїми висновками експерти поділилися у журналі Cell.

Аналіз включав широкий спектр популярних дієт для зниження калорій, а також різних раціонів, включаючи середземноморську, вегетаріанську та веганську дієти. Також розглядалися різні форми голодування, у тому числі відмова від їжі з короткими перервами на кілька годин або протягом тривалих періодів часу.

Команда вчених виявила кілька пов’язаних із збільшенням тривалості життя та деякими захворюваннями факторів. Серед них рівні інсуліну та холестерину, а також певних білків, пише StudyFinds.

Загалом автори дослідження дійшли висновку, що секрет довгого життя полягає у вживанні помірної чи великої кількості нерафінованих вуглеводів. Описуючи дієту довголіття, вчені пояснюють, що має входити до раціону:

  • багато бобових, цільнозернових продуктів та овочів;
  • помірна кількість риби та морепродуктів;
  • невелика кількість білого м’яса;
  • мінімум цукру та рафінованих продуктів;
  • достатню кількість горіхів та оливкової олії;
  • невелика кількість темного шоколаду.

Дієта довгожителів, на думку дослідників, також не має на увазі вживання червоного або переробленого м’яса.

Важливими є й тимчасові рамки. В ідеалі людина повинна приймати їжу протягом 11 або 12 годин, що дозволяє дотримуватися щоденного періоду голодування, вважають учені.

Крім того, раціон потрібно адаптувати відповідно до статі, віку, стану здоров’я та генетики. Так, люди старше 65 років потребують дещо більшої кількості білка, щоб протистояти втраті м’язової маси.