Лікар розповіла, які продукти не можна їсти при прийомі деяких ліків. Це може бути смертельно небезпечно!

– Люди, які щодня п’ють ліки, знають, що через це змінюється режим харчування. Існує ряд продуктів, які хоч і корисні, але їх не можна їсти разом з деякими препаратами, так як це може призвести до серйозних наслідків, навіть до летального результату, – пояснює терапевт Центру здоров’я Марина Копилова.

П’ять корисних продуктів, які небезпечно їсти разом з ліками:

Продукт №1. Овес

Всім корисна вівсянка має несумісність з деякими медичними препаратами.

Справа в тому, що овес заважає засвоєнню ліків, які п’ють для зниження рівня цукру в крові. Якщо у людини цукровий діабет і він п’є відповідні ліки, то йому варто відмовитися від продуктів з вівсом.

Продукт №2. Зелені овочі

Авокадо і листя салату протипоказані пацієнтам, які вживають антикоагулянт варфарин (ці таблетки блокують у печінці вітамін К-залежних факторів згортання крові). Справа в тому, що в зелених овочах повно вітаміну К. Через нього ефект препарату зводиться нанівець. Через це у людини може виникнути інфаркт або інсульт.

Продукт №3. Червоне вино

Користь цього напою на основі винограду доведена, але є і зворотна сторона. Червоне вино підвищує кров’яний тиск. Тому людям, які п’ють таблетки від депресії, не варто пити вино, так як у них може виникнути інсульт.

Продукт №4. Журавлина

Сік цієї ягоди небезпечний для тих, хто страждає від хвороб серця, судин і сечостатевої системи. Цей напій розріджує кров, тому може початися кровотеча.

Продукт №5. Соки

Сік грейпфрута протипоказано пити з ліками, які знижують рівень холестерину. Своїми властивостями він зводить до нуля всю корисність ліків. Виходить, що людина таблетки ковтає, але необхідне лікування не отримує.