Люди часто не усвідомлюють, що перебувають у стані стресу.

Багатьом здається, що стрес виявляється у очевидних негативних емоціях та переживаннях. Але хоча це справді так, стрес є складним станом, і зрозуміти, наскільки глибоко він укоренився, буває складно. Люди можуть не знати, що саме стрес викликає їхні фізичні та психічні проблеми.

Це відбувається у зв’язку з тим, що тіло та мозок починають пристосовуватися до нього і продовжувати працювати, незважаючи на пригнічену психіку. Однак при спостереженні збоку можна помітити деякі ознаки того, що людина перебуває у хронічному стресі.

Постійний моніторинг у телефоні. Постійне прагнення бути в курсі всіх подій і новин, постійне читання будь-якої інформації – один із показників страху втрати контролю, що є відображенням стресового стану.

Нав’язливі думки. У стресі людина втрачає здатність спокійно розмірковувати, аналізувати і страждає від того, що подумки накручує себе. При цьому у своїх переживаннях постійно повертається до однієї й тієї ж проблеми, немовби не помічаючи того, що життя є багатограннішим.

Постійна критика себе. Людина, яка перебуває у стані хронічного стресу, також дуже невпевнена у собі, скептично оцінює свою роботу, свої можливості, своє становище в сім’ї.

Порівняння себе з іншими. Ще однією ознакою невпевненості в собі, що виникає в результаті стресу, є порівняння себе з іншими – не на свою користь. Таке самоприниження лише збільшує рівень занепокоєння та стресу.

Втома. Хронічний стрес спочатку виснажує енергію психічного стану, та був позначається фізично. Людина можете постійно відчувати сонливість, втому, непродуктивність та небажання працювати, інформує The Health Site.