Аспірин здається давно перевіреним ліками, проте лікарі попереджають: його прийом протягом тривалого часу підвищує ризик багатьох потенційних побічних ефектів і ускладнень.

Ниркова недостатність. Результатом тривалого регулярного прийому аналгетичних препаратів, зокрема, аспірину є розвиток аналгетичну нефропатії, що представляє собою вид хронічної недостатності нирок. Згідно з наявними даними, негативний вплив аспірину на нирки залежить від кількості вжитого – в дозах вище 80 міліграмів аспірин може бути небезпечний, особливо для людей із серцевою недостатністю.

Ослаблення печінки. Весь аспірин, який приймається людиною проходить через фільтри печінки, і якщо приймаються високі дози, виникає гепатотоксична небезпека. Простіше кажучи, може статися отруєння печінки, здатне завершитися в гірших випадках відмовою органу.

Пошкодження слизової шлунка. Регулярне використання аспірину є однією з поширених причин дискомфорту і болю шлунка – це ліки агресивно впливає на слизову органу.

При наявності вже існуючої виразки аспірин може стати причиною подальших ускладнень, включаючи внутрішні кровотечі.

Тинітус. Тинітус або дзвін у вухах може розвиватися із-за надмірного використання аспірину.

Геморагічний інсульт. Дослідження показують, що прийом аспірину пов’язаний із підвищеним ризиком кровотечі не тільки в шлунково-кишковому тракті, але і в головному мозку.

Синдром Рея. Синдром Рея є смертельним захворюванням, від якого найбільше страждають життєво важливі органи. У 30-40% випадків викликані ним ураження ведуть до смерті через дисфункцію стовбура мозку. Синдром Рея найчастіше зачіпає дітей і підлітків, які перехворіли на грип або вітрянку і приймали аспірин.

Джерело: МедікФорум