Як показали результати дослідження, проведеного групою вчених з Каролінського інституту, Університету Уппсали і Ліонського університету, організм віддає перевагу не спалювати жири, а запасати їх.

Фахівці вивчили клітини жирової тканини. 13 років вчені регулярно брали їх на аналіз у 54 чоловіків і жінок. За цей час 15 учасників набрали вагу, у 19 вона залишилися приблизно на тому ж рівні, а 20 осіб схудли, втративши більше 7% своєї початкової ваги.

З’ясувалося, що незалежно від того, худнули або поправлялися учасники дослідження, в міру старіння організму у всіх спостерігався один і той же ефект — зниження обміну ліпідів в клітинах жирової тканини. Організм вважав за краще з часом не спалювати жири, а, навпаки, запасати їх.

В учасників, які не змінили свій раціон і фізичні навантаження, маса тіла в середньому зросла на 20%. Тобто навіть не схуднути, а просто залишитися у своїй вазі змогли лише ті, хто знижував калорійність раціону і витрачав більше енергії, ніж зазвичай.

Відомо, що в світі 39% дорослих старше 18 років мають надмірну вагу, з них 13% страждають ожирінням. В Україні зайву вагу мають більше половини жителів – 58% (дані ВООЗ за 2016), у 23% з них – ожиріння.

Лікарі кажуть, що на сьогоднішній день ожиріння перетворилося на пандемію, яка поширилася на весь світ. При цьому морбідне (хворобливе) ожиріння вкрай небезпечне для здоров’я, воно може торкнутися будь-якого органу.