Ви теж почуваєтеся так добре, коли можете використати залишки їжі? Деякі страви наступного дня смачніші! Але потрібно бути обережним під час розігріву деяких продуктів. Навіть овочі можуть бути для цього непростими.

Коли залишаються залишки їжі, багато людей з’їдають їх наступного дня. Особливою популярністю користується: розігрів у мікрохвильовій печі або духовці. Ми розповімо, з якими продуктами це робити не слід.

Якщо ввечері після роботи потрібно щось зробити швидко, часто вчорашній рис із овочами ненадовго прогрівають на сковороді, а холодну курку розігрівають у духовці – вечеря готова. Але не слід розігрівати усі продукти.

Картопля – обов’язково зберігайте її в холодильнику

“Смажена картопля – це щось смачне, правда? Ви можете продовжувати насолоджуватися ними без докорів совісті. Але тільки в тому випадку, якщо ви зберігаєте вже приготовлену картоплю в холодильнику”, – каже лікар-нутриціолог Бєляєва Лана.

Якщо залишити їх на кухні, можуть утворитися бактерії, що в найгіршому випадку може призвести до харчового отруєння.

Ретельно готуйте птицю під час розігріву

Коли справа доходить до курки та яєць, проблема полягає у білках. Якщо розігріти холодну курку, структура білка зміниться. Наш шлунок із цим зовсім не справляється і карає нас розладом шлунка.

“Це безпечно тільки в тому випадку, якщо ви знову добре просмажите холодну курку – вона повинна буквально диміти від жару”.

До яєць належить таке: відваріть їх один раз, а потім одразу ж з’їжте.

Розігрійте суп – будьте обережні зі шпинатом, селерою та буряками

Як часто цього сезону ви готували овочевий суп? І ви розігрівали залишки обіду наступного дня? Найчастіше вам не доведеться про це турбуватися.

“Але якщо у ваших стравах є селера, шпинат або буряк, слід бути обережними: через нітрати, що містяться в них, при розігріві можуть виділятися токсини і навіть утворюватися канцерогенні речовини”.

Гриби – швидко псуються

Думки щодо цього продукти, які утворюють третій вид поряд із рослинами та тваринами, розходяться. Деяких навчали ніколи не розігрівати гриби, бо це робить їх отруйними.

Міф зберігся і походить від тих часів, коли зберігати їжу було трохи складніше, ніж сьогодні. Ось чому насправді це лише міф.

Оскільки гриби швидко псуються, вам все одно слід пам’ятати про кілька речей:
Подавайте гриби, як тільки вони повністю готові.
Залишки покладіть у холодильник. Там їх можна тримати накритими максимум 1-2 дні.
Перш ніж знову їсти, прогрійте гриби мінімум до 70 градусів.

Рис – не зберігається довше двох днів

Раніше говорили: не розігрівайте його, бо він сприйнятливий до бактерій. Але не хвилюйтеся – наступного дня ви зможете знову насолодитися смачним тайським каррі, не відчуваючи при цьому почуття провини.