Вчені з’ясували, як починають утворюватися метастази. Дослідження провели фахівці з Національного медичного дослідницького центру онкології імені М. М. Блохіна.

Фахівці задавалися питанням, яким чином нерухомі клітини перетворюються в мігруючі і починають переміщатися по організму, створюючи нові пухлинні вогнища — метастази.

Відомо, що більшість клітин пов’язані між собою різними контактами. Щоб почати переміщатися, ракова клітина спочатку розриває їх зі своїми сусідами. Терапія при раку ускладнювалася тим, що до недавнього часу було невідомо, яким чином клітини, зчеплені один з одним, перетворюються в мігруючі.

Виявилося, що в ракових клітинах спостерігається недолік ниток білка актину, який становить каркас клітини, і цитоскелет стає не таким жорстким, тому клітини втрачають стійкість.

Читайте також:  Терапевт розповіла про першу ознаку артриту, яка з'являється вранці

Як зазначила керівник проекту Наталія Глушанкова, завлабораторії механізмів канцерогенезу НМІЦ, найважливішу роль у прогресуванні раку “відіграють пухлинні стовбурові клітини, які мають високу здатність до метастазування”. Вони дуже стійкі до хіміотерапії, а також можуть блокувати відповідь імунітету.

Метастазами називають вторинні джерела появи ракових пухлин. Вони найчастіше з’являються в лімфовузлах, легенях, печінці, але можуть розвиватися і в інших органах і кістках. Їх поява багато в чому залежить від того, який орган був вражений спочатку.

Відомо, що більшість випадків метастатичного раку закінчуються смертю людини, так як метастази з’являються на пізніх стадіях хвороби, які і без новоутворень вилікувати важко.

Читайте також:  Як пережити магнітну бурю