Деякі захворювання мають «стать». Так, наприклад, клімакс та рак грудей вважають абсолютно «жіночими» хворобами, але обидві можуть виявлятися і у чоловіків.

Клімакс не є повноцінним захворюванням. Це стан, викликаний падінням рівня певних гормонів після 50 років у жінок, коли припиняються менструації, і організм більше не здатний займатися заплідненням яйцеклітини та виношування дитини. Іншими словами, коли жінка виходить із репродуктивного віку.

Такий стан супроводжується втомою, зниженням лібідо (оскільки організм вирішує, що секс йому більше не потрібен), депресивними станами та низкою інших фізіологічних симптомів.

Дивно, але чоловіки також можуть стикатися з клімаксом. У тому організмі такий період настає при критичному зниженні тестостерону. Чоловік відзначає зниження статевого потягу, втому, когнітивні розлади, поганий настрій та різкий набір маси тіла.

Фахівці розходяться у думках щодо «чоловічої менопаузи». Хтось вважає, що такий стан не можна відносити до клімаксу, інші стверджують, що симптоматика схожа як у чоловіків, так і у жінок. Тим не менш, чоловікам теж корисно знати, які наслідки може викликати низький рівень тестостерону та інші гормональні збої.

З появою таких симптомів варто звертатися до лікаря-ендокринолога. В іншому випадку велика ймовірність, що на тлі дефіциту тих чи інших гормонів почнуть розвиватися сторонні захворювання, наприклад, цукровий діабет.