Куркума недаремно вважається суперпродуктом. Відомо, що, наприклад, куркуміноїди, фітонутрієнти, які містяться в ній, у п’ять-вісім разів ефективніші для організму, ніж вітаміни С, Е. І ось п’ять причин їсти куркуму щодня.

Куркуму часто додають до різних страв в Індії, Африці, Азії. Використовується ця приправа й у традиційній індійській та китайській медицині. Ось які переваги здоров’ю дає куркума, пише Food.news.

Підтримує норму імунну систему. У статті, опублікованій у науковому виданні «Журнал клінічної імунології», зазначається, що рахунок куркуміну посилюється реакція антитіл, отже, організм краще бореться з інфекціями.

Крім того, вчені довели, що куркумін пригнічує прозапальні речовини. Корисна куркума при таких захворюваннях як алергія, астма, артрит, атеросклероз, хвороби серця, хвороба Альцгеймера, рак, цукровий діабет.

Читайте також:  3 головні поради, як захистити серце від хвороб - кардіолог

Підтримує здоров’я кісток та суглобів. Про це йдеться у науковому дослідженні, опублікованому у BoneKEY Reports. Куркума перешкоджає втраті кісткових мінералів, підтримує густину кісток, а також допомагає у зрощуванні кісток.

Поліпшує роботу мозку. Згідно з дослідженням, опублікованим у 2017 році в «Американському журналі геріатричної психіатрії», при щоденному вживанні куркуми у людей покращується робота мозку, пам’ять, концентрація уваги.

Такий ефект помітний у людей без деменції. Крім того, куркумін здатний знижувати токсичність свинцю та кадмію.

Зміцнює здоров’я травної системи. У дослідженні, опублікованому в 2020 році в Nutrients, йдеться, що куркумін змінює баланс бактерій у кишечнику. В результаті в організмі корисних бактерій стає більше.

Читайте також:  Скільки кроків треба зробити, щоб спалити калорії від випитого алкоголю

Підтримує здоров’я волосся та шкіри. Науково доведено, що куркума уповільнює пошкодження клітин, запобігає ранньому старінню.