Куркума недаремно вважається суперпродуктом. Відомо, що, наприклад, куркуміноїди, фітонутрієнти, які містяться в ній, у п’ять-вісім разів ефективніші для організму, ніж вітаміни С, Е. І ось п’ять причин їсти куркуму щодня.

Куркуму часто додають до різних страв в Індії, Африці, Азії. Використовується ця приправа й у традиційній індійській та китайській медицині. Ось які переваги здоров’ю дає куркума, пише Food.news.

Підтримує норму імунну систему. У статті, опублікованій у науковому виданні «Журнал клінічної імунології», зазначається, що рахунок куркуміну посилюється реакція антитіл, отже, організм краще бореться з інфекціями.

Крім того, вчені довели, що куркумін пригнічує прозапальні речовини. Корисна куркума при таких захворюваннях як алергія, астма, артрит, атеросклероз, хвороби серця, хвороба Альцгеймера, рак, цукровий діабет.

Підтримує здоров’я кісток та суглобів. Про це йдеться у науковому дослідженні, опублікованому у BoneKEY Reports. Куркума перешкоджає втраті кісткових мінералів, підтримує густину кісток, а також допомагає у зрощуванні кісток.

Поліпшує роботу мозку. Згідно з дослідженням, опублікованим у 2017 році в «Американському журналі геріатричної психіатрії», при щоденному вживанні куркуми у людей покращується робота мозку, пам’ять, концентрація уваги.

Такий ефект помітний у людей без деменції. Крім того, куркумін здатний знижувати токсичність свинцю та кадмію.

Зміцнює здоров’я травної системи. У дослідженні, опублікованому в 2020 році в Nutrients, йдеться, що куркумін змінює баланс бактерій у кишечнику. В результаті в організмі корисних бактерій стає більше.

Підтримує здоров’я волосся та шкіри. Науково доведено, що куркума уповільнює пошкодження клітин, запобігає ранньому старінню.