Сон дуже важливий для організму людини, особливо взимку. Статистика показує, що третина дорослих людей хоч раз у житті стикалися з проблемами зі сном. Експерт BestMattress-Brand.org Рей Соберно назвав кілька продуктів, які допоможуть заснути та покращать якість сну.

За словами експерта BestMattress-Brand.org Рея Соберно, сон допоможуть покращити банани, ківі та кисла вишня.

Наукові дослідження показують, що терпка вишня (вишня Монморансі) чи терпкий вишневий сік корисні сну. У ході експериментів виявилося, що при вживанні двох чашок вишневого соку на день люди швидше засинають, у них збільшується загальна тривалість сну, вони набагато менше прокидаються ночами.

Відомо, що кисла вишня має велику кількість мелатоніну (гормону сну). Крім того, терпкий вишневий сік підвищує біодоступність триптофану – речовини, що скорочує час засинання.

Рекомендується вживати кислі вишні або вишневий сік з них щодня вранці та за одну-дві години до сну. Тоді ефект від них буде оптимальним. Також намагайтеся вибирати варіанти кислого соку без цукру.

У ківі у великих кількостях міститься серотонін. Ця речовина пов’язана зі швидким сном, а його недолік може спричинити безсоння. Також у ківі можна знайти фолієву кислоту, дефіцит якої призводить до втоми та відсутності сну.

У ході одного наукового дослідження з’ясувалося, що вживання ківі протягом чотирьох тижнів допомогло покращити початок, тривалість та ефективність сну. Загалом вчені відзначають, що швидше заснути і краще спати допоможе одне-два ківі за годину до сну.

Після поїдання бананів виробляються мелатонін та серотонін. Ці речовини допомагають спати довше і швидше занурюватись у сон. Також, як було доведено, покращує якість сну триптофан, який входить до складу бананів.