Рак – одне з найдавніших захворювань, яке до цих пір залишається загадкою для вчених. Причини і механізми розвитку ракових захворювань ще погано вивчені. З кожним роком дослідники дізнаються про цю хворобу все більше. Деякі факти про рак для багатьох з нас можуть здатися неймовірними.

1. Клітини Генрієти Лакс

Генрієта Лакс – ім’я чорношкірої американки, яка практично нікому невідома. У 1951 році жінка померла від раку шийки матки, проте її клітини стали практично безсмертними. За рік до кончини Генрієти лікар Джордж Гай діагностував у жінки рак, після чого взяв крихітний зразок тканини. У герметичній ємності клітини почали швидко розмножуватися. По сьогоднішній день клітини серії HeLa (назва взята від заголовних букв Генрієта Лакс) успішно застосовуються в дослідженнях по всьому світу!

2. Куріння і рак легенів

Зв’язок між курінням і раком легенів вперше був виявлений ​​в нацистській Німеччині. У 30-х роках минулого століття в цій країні була проведена масштабна державна пропагандистська компанія проти куріння. Цікаво, але в США до такого висновку прийшли тільки в 70-х, а до цього часу тамтешні вчені та лікарі не бачили ніякого зв’язку між курінням і онкологією.

3. Рак та солярії

Міжнародне агентство з вивчення ракових захворювань при ООН відносить відвідування соляріїв до серйозних чинників, сприяючих розвитку раку (зокрема, раку шкіри). Крім соляріїв, до таких факторів також можна віднести миш’як і гірчичний газ. Відвідуючи солярій, ви збільшуєте ймовірність розвитку меланоми майже в 2 рази.

Рак

4. Наймолодша пацієнтка, яка вижила після раку молочної залози

Вона проживає в Канаді, малятку всього 3 роки. У такому віці вона пережила повну мастектомію (видалення грудей). До речі, вперше операція з видалення молочної залози була проведена в 548 році, як вказують на це древні медичні тексти.

5. «Електронний ніс» для ранньої діагностики раку

Нещодавно японські вчені прийшли до висновку, що при розвитку ракового захворювання тіло людини починає видавати специфічний запах. Примітно, що треновані собаки (лабрадори) вміють визначати деякі види раку по запаху. В даний час вчені розробляють спеціальний «електронний ніс», за допомогою якого можна буде визначити захворювання.

6. Отруйні жаби проти ракових захворювань

Нещодавно дослідження в Китаї та США показали, що отруйні жаби можуть бути використані для лікування раку. Так, була протестована отрута жаб відносно карціономи печінки, раку легенів і пухлини підшлункової залози. Примітно, що отрута не приводила до жодних побічних ефектів, при цьому лікарям вдавалося стабілізувати стан хворих. Вчені впевнені, що в найближчому майбутньому повинні з’явитися препарати на основі отрути жаб.

7. Кава і кола проти раку

Гарвардські вчені нещодавно буквально шокували вчених і медиків. Виявляється, продукти, що містять кофеїн, можуть знизити ймовірність розвитку базальноклітинного раку шкіри. При цьому до таких продуктів можна віднести не тільки каву, але й колу, в якій також багато кофеїну! Крім того, напої з кофеїном знижують вірогідність розвитку цукрового діабету і хвороби Паркінсона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО ТАКЕ РАК?

МЕТАСТАЗИ ПРИ РАКУ

РАК ЛЕГЕНІВ