Відомо, що вікова дегенерація жовтої плями зачіпає кожну сьому людину старше 50 років. Ця хвороба може призвести до сліпоти, і ось як ви можете захиститися від неї.

Вікова дегенерація жовтої плями зачіпає макулу людини. Макула – це частина сітківки ока, завдяки якій люди можуть впізнавати обличчя людей, читати газети, керувати автомобілем, пише Medical Xpress.

Через цукровий діабет у макулі накопичується рідина. І приблизно в одного з 15 осіб із цим захворюванням розвивається макулярний набряк. Вражати макулу можуть також такі хвороби, як токсоплазмоз, дегенерація жовтої плями, центральна серозна хоріоретинопатія.

Існують кілька різновидів захворювання жовтої плями. Тому лікування залежить від конкретного випадку. Однак ось що ви можете зробити, щоб уникнути розвитку цієї хвороби та захистити макулу.

Дієта. Вчені з Національного інституту очей США з’ясували, що особливо допоможе у цьому випадку середземноморська дієта. Вона містить багато бобових, фруктів, овочів, горіхів, цілісних зерен. Замість червоного м’яса за такого раціону їдять рибу.

Відмова від куріння. Відомо, що куріння пов’язане низкою захворювань жовтої плями, у тому числі з набряком жовтої плями, дегенерацією жовтої плями, центральною серозною хоріоретинопатією.

Захист від сонця. Капелюх та сонячні окуляри допоможуть захистити себе від впливу сонячних променів. Відомо, що сонячна дія – це фактор ризику розвитку дегенерації жовтої плями.

Сон. Якісний сон захищає макулу і це науково доведено.

Звільнення від стресу. Добре відомо, що стрес підвищує ймовірність розвитку центральної серозної хоріоретинопатії. Не забувайте стежити за артеріальним тиском, рівнем цукру в крові, рівнем запалення в організмі.