Від картоплі не потрібно відмовлятися навіть тим, хто старанною худне, – більш того, її вживання допомагає домогтися бажаної мети. Також існують інші вагомі причини включати картоплю в раціон.

Картоплю часто називають корисним овочем з поганою репутацією, оскільки її споживання пов’язують із зайвою вагою і асоційованими захворюваннями. Таке реноме виникло через універсальність продукту. Картопля можна готувати різними способами, і багато з них припускають її смаження, подрібнення в пюре, поєднання з калорійними інгредієнтами. Подібне готування дійсно робить продукт небезпечним, збільшуючи його глікемічний індекс і потенціал псувати фігуру, знижуючи харчову цінність.

Але це не повинно ставати причиною відмовлятися від картоплі, просто її потрібно вживати вареною, запеченою або приготовленою на пару, із зеленню і некрохмалистими овочами, інформує портал Food News. Його експерти назвали п’ять вагомих причин їсти картоплю в таких варіаціях.

Читайте також:  Від холестерину і для серця: кардіолог підказала два важливі продукти після 40 років

Зміцнення імунної системи. Овоч насичений поживними речовинами, вітамінами і мінералами, які стимулюють різні функції організму, включаючи імунну систему. Одна картоплина середнього розміру містить:

  • 26 г вуглеводів
  • 3 г білка
  • 2 г клітковини
  • 1,1 мг заліза
  • 620 мг калію
  • 27 мг вітаміну С
  • 0,2 мг вітаміну В6.

Також в ній присутні антиоксиданти, що допомагають збільшити виробництво лейкоцитів, що регулюють кількість вільних радикалів в організмі.

Поліпшення роботи травлення. Якщо ви часто відчуваєте розлад шлунка, запори, діарею, це може означати, що вашому харчуванню потрібно більше клітковини. Картопля містить тип волокон, які регулюють рух кишечника, покращуючи його перистальтику. Картопляний крохмаль захищає шлунок і кишковий тракт від виразок, що викликаються підвищеною кислотністю.

Читайте також:  Вчені розповіли, чому сніданок краще не пропускати

Стимуляція когнітивних здібностей. Продукт також містить велику кількість піридоксину (вітаміну B6), що грає важливу роль в регуляції настрою. Крім того, він підтримує здорове функціонування мозку, знижує ризик виникнення хвороби Альцгеймера.

Допомога в управлінні вагою. Приготована без жиру, олії, вона являє собою відносно низькокалорійне джерело крохмалю, який засвоюється не так, як рис або макарони. У холодному вигляді картопля діє на кишечник так само, як продукти, багаті клітковиною, – покращує стан мікрофлори, стимулює просування переварених мас, виведення перероблених жирів і потенційно шкідливих компонентів.

Омолодження шкіри. Свіжа молода картопля є хорошим джерелом вітаміну С, що відіграє важливу роль у багатьох функціях організму, включаючи обмін речовин, відновлення тканин і розвиток кісток. Вітамін С також діє як антиоксидант для захисту шкіри від сонячних променів, підвищує вироблення колагену, що може уповільнити появу зморшок.

Читайте також:  Онколог назвав продукти, які підвищують ризик раку молочної залози

Увага! Людям, що страждають гіпертонією, діабетом 2 типу, вживати картоплю потрібно в обмеженій кількості.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News