Багато бояться слова «калорії» і обмежують себе в їжі так сильно, що недобирають потрібної кількості білків, жирів і вуглеводів. Це може спричинити за собою серйозні проблеми зі здоров’ям. Ось тривожні ознаки, які вказують, що вам дійсно не вистачає калорій.

Ви відчуваєте млявість протягом дня

Калорії еквівалентні енергії. Коли ви недоїдаєте, то відчуваєте слабкість і сонливість. Відсутність енергії проявляється в будь-якій ситуації: ви можете знаходитися в тренажерному залі або проводити ділову зустріч. Без достатньої кількості калорій у вас не буде сил «пробуджувати» організм, дозволяти відновлюватися м’язам і тканинам. Якщо здається, що навіть елементарні справи забирають багато сил, настав час переглянути свій раціон.

Читайте також:  Зміни нігтів на руках та ногах сигналізують про рак — на що звертати увагу

Втома

Ви дотримуєтеся низькокалорійної дієти, потім повністю втрачаєте контроль

Балувати себе — частина щасливого життя, в цьому немає нічого поганого. Це важливо, щоб залишатися при здоровому глузді і мислити раціонально. Якщо ви вирішили їсти тільки гречку і селеру, не дивно, що в один день ви захочете з’їсти цілий торт. Переконайтеся, що ваш організм отримує достатньо збалансованого харчування. Продукти для психологічного задоволення теж треба включати в меню. Виберіть день, коли зможете з’їсти улюблену страву, і не лайте себе за це.

Ви постійно голодні

Голод проявляється через 3-3,5 години після прийому їжі. Якщо ви постійно хочете їсти, і це не психологічний голод, — вам не вистачає калорій. Вічне почуття голоду сигналізує, що організму необхідно отримувати більше їжі і поживних речовин. Важливо вловити цей сигнал і вибрати збалансовану їжу. Не піддавайтеся на провокації мозку перекусити чимось не зовсім корисним — енергії і сил від цього не додасться.

Читайте також:  Через ці три фактори може розвинутися рак порожнини рота

голод

Ви злитеся через кожну дрібницю

Прояв агресії викликано низьким рівнем цукру в крові. Вуглеводи, білки і жири розпадаються на прості цукри, амінокислоти і вільні жирні кислоти. Ці поживні речовини проникають в кровотік, звідки розподіляються по органах і тканинам. Вони необхідні для отримання енергії. Через деякий час після приймання їжі кількість поживних речовин в крові починає падати. Якщо рівень глюкози в крові сильно впаде, мозок сприйме це як небезпечну для життя ситуацію.

Злість

Вага стоїть на місці

Якщо ви вирішили схуднути і різко зменшити кількість споживаних калорій — нічого хорошого не вийде. Коли організм отримує мало «палива» для енергії, він включає режим виживання. Таким чином, все, що ви з’їдаєте, відкладається в жировий запас. Щоб такого не відбувалося і ви не набирали вагу, дійте від зворотного. Намагайтеся їсти 5-6 разів на день. Контролюйте порції: вони не повинні перевищувати 200 грамів. Ви завжди будете ситі і сповнені енергії, а організм буде впевнений у регулярному отриманні їжі.

Читайте також:  Названо тип продуктів, який небезпечний для сніданку у віці після 40

Джерело: The challenger