Знання ознак раку кишечника може врятувати людині життя.

Ніхто не буває занадто молодий, щоб захворіти на рак кишечника, говорить британський лікар Зої Вільямс, також називаючи кілька ознак хвороби, про які обов’язково слід знати. Спеціаліст констатує, що більше половини людей з даним захворюванням не отримують діагноз, поки рак не пошириться на інші органи. Тим часом, рання діагностика рятує життя-якщо рак кишечника виявляється на першій стадії, ймовірність виживання може доходити до 90 відсотків.

Зої Вільямс розповіла в інтерв’ю, що рак кишечника можливий навіть у молодих людей, і закликала звертати увагу на попереджувальні знаки небезпечного захворювання, передає Express. Лікар підкреслює, що насторожувати має в першу чергу те, що кишечник і травлення перестають працювати звичним чином.

Медик називає п’ять ключових ознак, про які радить пам’ятати всім.

  • Ректальна кровотеча або кров в стільці.
  • Стійкі і незрозумілі зміни в звичках кишечника.
  • Незрозуміла втрата ваги.
  • Сильна втома без зрозумілої причини.
  • Біль або ущільнення в животі.

Спеціаліст помітила, що в більшості випадків дані симптоми будуть пов’язані з іншими проблемами, менш важкими і небезпечними, ніж рак. Проте, людям, які помітили у себе один або кілька з перерахованих ознак, експерт рекомендує звернутися до терапевта.

Інші ознаки. Лікар пояснює, що пухлина може блокувати кишечник, викликаючи відчуття дискомфорту, здуття живота, його переповненості або нудоти. Також при цьому можуть виникати труднощі при спорожненні кишечника або виведенні газів. При несподівано виникла непрохідність кишечника або неможливості пукнути слід оперативно звернутися до терапевта.