Загальна кількість загиблих в результаті самогубств у світі зросла майже на 20 тис. осіб за останні 30 років, незважаючи на значне зниження самогубств, пов’язаних з певними віками. Такі дані були отримані в рамках аналізу, представленого в журналі Injury Prevention.

Дослідники кажуть, що старіння населення, зростання кількості населення та зміни у віковій структурі, особливо в регіонах з доходом нижче середнього і вище середнього, багато в чому вплинули на ці цифри. При цьому рівень самогубств найбільш високий серед людей у віці 70 + майже у всіх регіонах світу.

За словами вчених, щорічно на частку самогубств припадає близько 800 тис. смертей. Однак належної уваги на глобальному рівні цьому не приділяється. Дослідники вирішили вивчити складні взаємозв’язки між зростанням населення, віковою структурою, рівнем доходу та статтю, щоб краще зрозуміти глобальні зміни за останні 30 років.

Читайте також:  5 продуктів харчування, які знижують рівень холестерину

У 1990 році загальний рівень самогубств у світі становив 13,8 на 100 тис. населення. У 2019 він впав до 9,8 на 100 тис. показник серед чоловіків скоротився з 16,6 до 13,5 на 100 тис., серед жінок з 11 до 6,1 на 100 тис. найбільш значне падіння відбулося в країнах з рівнем доходу вище середнього.

Однак загальна кількість самогубств зросла на 19,8 тис. між 1990 і 2019 роком, причому найбільш різке зростання відбулося в країнах з рівнем доходу нижче середнього. Основний внесок у це збільшення вніс зростання населення.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News