Фактори підвищеного ризику раку легенів були перераховані в інтерв’ю фахівцями організації по боротьбі з раковими захворюваннями Cancer Research UK (Великобританія).

Експерти констатують: на рак легенів припадає приблизно п’ята частина всіх випадків смерті від раку у жінок і чоловіків разом узятих, крім раку кишечника, простати і грудей.

“Хоча шанси на довге життя після того, як поставили діагноз раку легенів, невеликі, це захворювання є одним з найбільш запобіжних видів раку. Ось чому так важливо розуміти основні фактори ризику-це допомагає знизити ризик його виникнення”, – попереджають в Cancer Research UK.

Куріння. Особливо серйозно підвищує ризик захворіти на рак легенів. Статистично понад 70% його випадків асоціюються саме з курінням. Коли людина курить, в його легені потрапляє більше 5000 хімічних речовин, і принаймні 70 з них можуть викликати рак, пошкоджуючи ДНК.

Читайте також:  Існує 5 методів, що дозволяють худнути під час сну

Брудне повітря. Вчені мають на увазі не тільки вуличне повітря. Його забруднення в приміщеннях через пасивне куріння, а також задимлення, утворене при спалюванні дров або вугілля, приготування їжі, також може серйозно підвищувати ризик захворіти. Важливо берегти себе від впливу будь-якого види диму.

Ризики на робочому місці. Багато видів професійної діяльності пов’язані з схильністю людей даному захворюванню, проте певні види робіт можуть нести більш високий ризик. Це, наприклад, робота з азбестом, вихлопними газами дизельних двигунів, кремнеземом, пестицидами та гербіцидами, а також робота на сонці.

Сімейна схильність. Тільки близько 8% випадків раку легенів передаються у спадок або є результатом генетичної схильності.

Читайте також:  Вчені назвали напій, який може підвищити ризик інсульту: результати дослідження

“Більшість видів раку розвиваються через комбінацію випадкових факторів впливу та нашого середовища, а не тому, що ми успадкували схильність до хвороби. Однак, якщо ви вважаєте, що у вас є важка сімейна історія раку легенів або іншого виду раку, ви повинні поговорити про це зі своїм терапевтом», – рекомендують фахівці.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News