Дослідники висунули концепцію про те, що жінки повинні спати набагато довше чоловіків.

Жінки не знають, що їм потрібно спати більше, ніж чоловікам: прокидаючись разом з партнерами, жінки не висипаються, у них розвивається депресія, і вони постійно зляться. Цей висновок було зроблено вченими з Університету Дьюка (США).

Ці фахівці вважають, що жіночий організм потребує великих витрат енергії і тому прекрасній статі слід спати більше порівняно з чоловіками.

«Жіночому мозку потрібно більше часу на відпочинок через природну орієнтацію на багатозадачність. Тривалий міцний сон жінкам просто фізично необхідний», – заявили автори дослідження.

На їхню думку, жінки отримають багато переваг для здоров’я, якщо будуть спати деякий час вдень.

«Чим більше людина користується ресурсами мозку протягом дня, тим довше їй треба спати. У жінок нестача сну може спровокувати настільки сильне запалення, що, прокинувшись, вони будуть страждати від депресії і болю», – застерегли фахівці.

Сон сприяє відновленню кори головного мозку, бере участь у процесах мислення, пам’яті і володіння мовою. Але навіть якщо є можливість поспати вдень, витрачати на це заняття більш 90 хвилин не можна, інакше сонливість лише посилиться, констатували експерти.

Джерело: МедікФорум