Рак – це складне захворювання, яке проявляється безліччю способів. Виражені зміни у нормальних функціях організму зазвичай є одними з перших ознак, що викликають підозру. Іноді пацієнти переносять симптоми, що тривають кілька років, перш ніж буде поставлений діагноз.

Симптоми можуть відрізнятися кожного типу раку, зазвичай відображаючи уражений орган чи клітину. Однак дві форми раку, що викликають схожі симптоми, – це рак кишечника та ректальні ендокринні пухлини (НЕО).

«Більшість людей з НЕО товстої кишки або прямої кишки не мають симптомів. Лікарі часто діагностують їх, коли проводять тести на щось інше», — пояснює лікар-онколог Андрій Воробйов.

Читайте також:  Рідкісне прання простирадлів підвищує ризик трьох смертельних хвороб

Чотири найчастіші скарги пацієнтів – це ректальна кровотеча, коливання стільця, незрозуміла втрата ваги та біль.

«У вас може бути біль, який приходить і йде. Деякі люди відчувають біль протягом кількох років до встановлення діагнозу нейроендокринного раку».

Рак часто вражають товсту та пряму кишку, але цей стан може виникати і в деяких інших місцях тіла.

«Коли у вас є симптоми, вони зазвичай спричинені зростанням раку. Або поширенням пухлини інші частини тіла. У вас можуть бути симптоми, викликані гормоном, що виробляється пухлиною, але це рідко.

Коли пухлини дають рости, вона може блокувати непрохідність кишечника, викликаючи переймоподібні болі в животі. Це також може спричинити здуття живота, запор, нездатність відхаркуватись та погане самопочуття.

Читайте також:  Від чаю до кави: температура напою збільшує ризик раку стравоходу в 3 рази