Рак шкіри – це злоякісні новоутворення, які формуються з клітин шкіри і сполучних тканин. Однією з різновидів такого раку є меланома, яка може поширюватися на інші органи людини. Іноді меланома розвивається з існуючих родимок, але частіше проявляється у вигляді нових слідів на шкірі – на спині у чоловіків і на ногах у жінок.

Згідно зі статистичними даними, найвищі показники раку шкіри при меланомі спостерігаються серед літніх людей. Однак останнім часом рівень захворюваності неухильно зростає у чоловіків і жінок у віці від 20 до 24 років, при цьому середня кількість нових випадків значно вище у більш молодих жінок.

У бесіді з Express експерт-дерматолог Фірас Аль-Ніамі розповіла, як знизити ризик розвитку раку шкіри. За її словами, в першу чергу потрібно користуватися сонцезахисним кремом. Не варто забувати наносити його на тильну сторону рук, вуха, і шкіру голови (в разі облисіння).

Спеціаліст нагадала, що УФ-випромінювання може проникати через вікна навіть взимку, тому шкіру потрібно захищати протягом усього дня і незалежно від пори року.

Аль-Ніамі рекомендує використовувати сонцезахисний крем з адекватним захистом SPF (мінімальний фактор 30). При постійному знаходженні на сонці повторно наносити крем потрібно кожні 4 години.

Також дерматолог радить:

  • у сонячні дні регулярно шукати тінь;
  • носити легкий одяг і капелюх з полями;
  • уникати пікових сонячних годин (з 12 до 15 годин).

Особливо важливо захищатися від сонця людям зі світлою шкірою, а також тим, у кого в анамнезі є пошкодження шкіри і хто схильний до ризику раку шкіри.