Як показали дослідження, дієти з низьким і високим вмістом вуглеводів шкідливі для організму в однаковій мірі.

Дослідження, що тривало більше 30 років, показало, що корисніше всього отримувати половину денної норми калорій з вуглеводів, а вживання великої кількості вуглеводів і низьковуглеводні дієти приносять шкоду, збільшуючи ризик розвитку небезпечних хвороб.

У дослідженні брали участь понад 15 тисяч осіб середнього віку. Вони заповнили докладні анкети про харчування, свій спосіб життя і пройшли обстеження. Процедуру повторили через шість років, а потім вчені 25 років стежили за учасниками експерименту. Виявилося, що очікувана тривалість життя у людей, в раціоні яких приблизно 50% вуглеводів, на рік більше, ніж у тих, хто вживає багато вуглеводів і на чотири роки вище, ніж у прихильників низкоуглеводной дієти.

Читайте також:  Лікар назвала корисні для людей похилого віку

Найбільше ризикують ті, хто вживає менше 40% або більше 70% вуглеводів від усього денного раціону. Як вважають медики, це може бути пов’язано з тим, що любителі вуглеводів їдять більше «порожніх» продуктів, які містять дуже мало вітамінів, мінералів та інших корисних речовин. Ті, хто дотримується низьковуглеводної дієти збільшують вживання молочних і м’ясних продуктів, тим самим збільшуючи ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Медики радять ретельніше ставитися до свого харчування і підвищувати грамотність в цьому питанні. Будь-який продуманий раціон має на увазі заміну одних продуктів іншими, але при підборі потрібно враховувати найрізноманітніші фактори. Тому найкращий варіант – збалансоване харчування без строгих обмежень.

Читайте також:  5 жирів, які корисні для організму