Раннє виявлення раку є ключем до його викорінення і поліпшення результатів виживання. На жаль, знання про попереджувальних знаках залишаються вкрай недостатніми.

Підвищення обізнаності про можливі симптоми раку важливо для своєчасного звернення за допомогою. Недавні кампанії зосереджувалися на групах симптомів (таких як симптоми живота), а не на окремих тривожних симптомах, пов’язаних з конкретними вогнищами раку.

Дослідники спостерігали майже чверть (23 відсотки) онкологічних хворих з абдомінальними симптомами до того, як їм був поставлений діагноз одного з 27 поширених і більш рідкісних видів раку.

Національна служба охорони здоров’я пояснює:

“Абдомінальні симптоми є звичайним явищем у онкологічних хворих, а час до прояву залежить від симптому. Необхідність в інформаційних кампаніях може бути вище для симптомів, пов’язаних з більш тривалими інтервалами звернення за допомогою”.

Симптоми раку включають:

  • Кров в стільці
  • Діарея або запор без очевидної причини
  • Відчуття неповного спорожнення кишечника після відвідування туалету
  • Біль у животі або задньому проході (анусі)

Як відповісти

«Хоча це малоймовірно, щоб бути раком, важливо поговорити з терапевтом, щоб провести діагностику».

Раннє виявлення раку означає, що його легше лікувати. Ризик раку вище у людей, які страждають ожирінням, у порівнянні з тими, у кого здоровий ІМТ. Намагайтеся підтримувати здорову вагу, ведучи фізичну активність і дотримуючись здорову збалансовану дієту.