Медики сходяться на думці, що ковбаса є дуже шкідливим продуктом, від вживання якого слід відмовитися раз і назавжди. Справа в тому, що в цьому м’ясному делікатесі містяться жир, сіль, нітрити і підсилювачі смаку, негативно впливають на стан здоров’я. Гастроентерологи розповіли, яка саме ковбаса становить найбільшу загрозу.

За словами фахівців, слід пам’ятати, що даний продукт містить масу добавок і велику кількість підсилювачів смаку, а також солі і барвників. Ці речовини не настільки нешкідливі, як може здатися. Справа в тому, що нітрити і нітрати таять в собі величезну шкоду. Фактично, вони перетворюють м’ясний виріб в “бомбу уповільненої дії” для людського організму.

Крім цього, в ковбасу нерідко додаються рослинні замінники м’яса, такі як соя та інші бобові. При виробництві також можуть використовуватися кісткове борошно, яєчна шкаралупа, панірувальні сухарі. Вміщені в продукті нітрити при регулярному вживанні і зовсім здатні спровокувати рак.

Одночасно з цим присутні в ковбасі фосфати порушують процес засвоєння кальцію, що може привести до рахіту і остеопорозу. Вживання даного продукту збільшує ризик виникнення багатьох хронічних захворювань серця, шлунка і легенів. Любителі ковбаси нерідко страждають від гіпертонії та інших серйозних недуг. Це означає, жоден лікар не рекомендуватиме включати в раціон ковбасу.

Тим часом відмовлятися від цього продукту повністю не обов’язково. Важливо пам’ятати, це делікатес, який можна вживати не більше 50 грамів в день. Літнім людям ковбасу і зовсім краще прибрати з раціону.

Продукт може завдати шкоди людям з харчовою алергією, проблемами з шлунково-кишкового тракту, а також при нирковій недостатності і набряках. Медики вважають, безпечної ковбаси немає.

Є продукт, який завдає більшої або меншої шкоди. Найбезпечнішою дієтологи вважають варену ковбасу. Вона піддається меншій обробці. Напівкопчена ковбаса – найбільш шкідливий продукт. Справа в тому, що її спочатку варять, потім смажать, а після всього цього ще й коптять.

Кількість канцерогенів при такому способі приготування збільшується. Також шкідлива копчена ковбаса, яка до того ж містить продукти згоряння і радіолізу, що виробляються в процесі копчення.

Сирокопчені ковбаси містять велику кількість жиру. Крім того, в них багато натрію, канцерогенів і спецій, які в медичному середовищі вважаються провокаторами онкології. Також шкідливою стала ліверна ковбаса. Якщо раніше її готували з печінки, тепер до її складу входять найрізноманітніші субпродукти, обріз сала, загусники, консерванти та інші шкідливі інгредієнти.