Діабет другого типу є порушенням регулювання і використання цукру (глюкози) в організмі в якості палива. Високий рівень цукру може привести до порушень кровообігу, нервової та імунної систем.

У тому числі діабет другого типу здатний вплинути на стан ротової порожнини. Фахівці назвали основні ознаки в роті, які можуть вказувати на високий рівень цукру в крові, повідомляє видання Express.

Сухість у роті

Одним з найбільш частих симптомів діабету другого типу є сухість у роті або ксеростомія. “Експерти радять приймати ліки відповідно до рекомендацій і уникати солодких продуктів і напоїв. Якщо у вас сухість у роті, і ви підозрюєте діабет, слід проконсультуватися з лікарем”, – пише видання.

Читайте також:  Високий рівень холестерину: проблеми з двома пальцями назвали ознакою стану

Сухості в роті можуть супроводжувати:

  • часті болі;
  • потріскані губи;
  • виразки на слизовій;
  • інфекції в роті;
  • шорсткий язик;
  • труднощі при ковтанні і жуванні.

Захворювання ясен

Підвищений рівень глюкози в слині може привести до зростання бактерій в ротовій порожнині. Коли до цього фактору додаються залишки їжі після їжі, в результаті є ризик утворення нальоту, що викликає захворювання ясен. Якщо з’явилося почервоніння або запалення, потрібно відвідати лікаря, так як без лікування не виключено розвиток пародонтиту.

Люди з діабетом мають підвищений ризик розвитку захворювань ясен, повідомляє Diabetes.co.uk. Високий рівень цукру в крові може привести до пошкодження кровоносних судин, і знизити постачання ясен киснем і поживними речовинами, що підвищує ймовірність інфікування. “Хороша новина полягає в тому, що захворювання ясен можна запобігти і легко вилікувати на ранніх стадіях”, – повідомляє видання.

Читайте також:  Стоматолог назвав 4 причини пожовтіння зубів